Szymon Hołownia

Dziennikarz i polityk

Szymon Hołownia od taniaksiazka.pl to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy współczesnych. Chociaż teraz można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy Hołownia ze światem dziennikarskim nie ma nic wspólnego. Po tym jak odpadł z wyborów na prezydenta RP postanowił skupić się na świecie polityki. Jakie będzie miał dalsze projekty do wykonania? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie można poznać jego dotychczasową historię. Hołownia już nie raz publikował swoje felietony w “Kulturze Popularnej”, “Machinie”, “Przewodniku Katolickim”, “Tygodniku Powszechnym” , “Gazecie Wyborczej”, “Newsweeku”, magazynie “Więzi” i tygodniku “Wprost”. W swojej karierze był także redaktorem programowym stacji Religia.tv. Hołownia był dwukrotnie był w nowicjacie zakonu dominikanów. Prowadzi także działalność charytatywną. Jest założycielem oraz aktywnym działaczem fundacji “Pomoc Maltańska”, “Kasisi” oraz “Dobra Fabryka”. Studiował psychologię, ale sam przyznaje się, że nigdy nie ukończył tego kierunku. Napisał za to wiele wspaniałych książek: “Monopol na zbawienie”, “Jak robić dobrze”, “Boskie zwierzęta”, “Tabletki z krzyżykiem”, “Monopol na zbawienie”, “Święci codziennego użytku” i jeszcze wiele innych.

“36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki”

Katechizm w nowym rozumienia. Wszyscy doceniają u Hołowni to, że tak śmiało mówi o kościele katolickim. Nikt jednak nie może powiedzieć, że ten były dziennikarz jest typowym kaznodzieją. Nie, wręcz przeciwnie. Wszyscy cieszą się, że o wierze, kościele i wszystkim co jest z tym związane mówi w nowoczesny, bardziej życiowy sposób. Dlatego warto się dowiedzieć jak Hołownia rozumie znany doskonale wszystkich katechizm. Jak można chociażby rozumieć dziesięć przykazań? Czy można je tak przetłumaczyć, aby komuś wyszły one na korzyść? Z tej książki na pewno się tego dowiemy.

“Ludzie w czasach Jezusa”

Wszyscy skupiają się zawsze na samym Jezusie i na tym czego dokonał. Nikt nie zapomina o tym jaką śmiercią zginął Jezus Chrystus i jak ukrzyżowanie Jego miało wpływ na wiarę katolicką. Przecież w tamtych czasach, ponad dwa tysiące lat temu nie tylko sam Jezus był na ziemi. Przecież byli też inni ludzie, tzw. aktorzy drugoplanowi, którzy też przeżywali swoje wzloty i upadki. Na jakiej zasadzie? Żona zarządcy Heroda, służący z wesela w Kanie Galilejskiej, kobieta oskarżona o cudzołóstwo i jeszcze kilka innych ważnych osób stara się poznać Hołownia na łamach swojej kolejnej książki, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Tło zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com