Szymon Hołownia

Religijne aspekty życia

Szymon Hołownia zdecydowanie skupia się na religijnych aspektach życia. I to od bardzo dawna. Niezależnie od tego, gdzie się znajdował zawsze lubił mówić na ten temat, aczkolwiek nikt nie może wyczuć w jego mówieniu nudnego kazania, jak niektórzy kaznodzieje mają w swoim zwyczaju. Jest odwrotnie. Jeżeli mówi, to z wielką pasją. Jeżeli chce nam przekazać coś odnośnie wiary katolickiej, to nie stara się przekonać, tylko próbuje coś wyjaśnić. I to w nowoczesny sposób. Dzięki niemu wiele osób, które do tej pory raczej rozmijały się z wierzeniami katolickimi zaczęli się nimi mocniej interesować. Szymon Hołownia już nie raz otrzymał nagrodę za to swoje nowatorskie podejście do doktryny katolickiej. Oprócz tego, że w jego książkach znaleźć można dużo kościoła, nie zapominajmy także, że Hołownia jest także wziętym dziennikarzem, który nie raz miał okazje sprawdzić się w radiu oraz w telewizji. Miał zaszczyt prowadzić kilka ciekawych audycji radiowych. Był współprowadzącym program “Mam talent!”. Teraz Hołownia częściej spotykany jest w świecie polityki, gdzie teraz postanowił skupić swoje siły. Z jakim efektem? Dowiemy się już na pewno za jakiś czas.

“Święci codziennego użytku”

Jeżeli ktoś ma problem, to zawsze powinien zwrócić się z nim do odpowiedniego specjalisty. Zawsze tak robimy w przypadku chorób zdrowotnych. A przecież nie zapominajmy, że od “załatwiania” różnych spraw są także święci. Może niekoniecznie w nich wszyscy wierzą, ale przecież nie zapominajmy o tym, że są to ludzie, którzy się za nami stawiają w niebie. Hołownia przedstawia nam w tej książce sylwetki świętych, których doskonale znamy. Oprócz tego mamy tutaj do czynienia z osobami, które są mniej znane i nie są tak “sławne” jak inne święte osobistości. Ta książka to możliwość poznania wielu wspaniałych osobistości, które już od dawna sprawują swoje urzędy w Polsce.

“Monopol na zbawienie”

Dokąd w dzisiejszych czasach zmierza kościół? Obserwując to co obecnie dzieje się dookoła nas można dojść do różnych, często niekorzystnych dla kościoła wniosków. A jakie spojrzenie ma na wszystko Szymon Hołownia? Dzięki tej książce się na pewno tego dowiemy. Jeżeli ktoś zastanawiał się dlaczego Bóg pozwala na coś takiego, jak zło, to dzięki tej książce się na pewno tego dowie. Oprócz tego w środku poruszanych jest wiele tematów, takich jak jałmużna, zabobony, wróżki i wiele innych. Kto ma jakieś wątpliwości odnośnie kościoła, to koniecznie powinien sięgnąć do tej skarbnicy wiedzy.

Kwiat zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com